Kilka informacji technicznych o Panelu Klienta

Panel Klienta TAXE oparty jest na nowoczesnych technologiach webowych, czyli takich, dzięki którym możemy korzystać z oprogramowania przez przeglądarkę. Co musi posiadać nasza przeglądarka, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw Panelu?

Przede wszystkim zalecamy, aby używać możliwie najnowszej przeglądarki. Przez wzgląd na wyższe bezpieczeństwo, większą kompatybilność ze standardami. Panel przeszedł pomyślne testy w przeglądarkach:

 • Firefox (3.6.X)
 • Google Chrome (5.0)
 • Opera (10.X)
 • Microsoft Internet Explorer (8.0)

Przeglądarka powinna być koniecznie wyposażona w obsługę JavaScript oraz zawierać wtyczkę Flash Player w wersji od 8 wzwyż, która jest kluczowym elementem w mechanizmie przesyłania dokumentów.

Rozdzielczość ekranu. Im wyższa, tym lepsza. Oprogramowanie jest tak skonstruowane, aby wykorzystać całą dostępną powierzchnię ekranu. Najniższa rozdzielczość, przy której Panel zachowuje prawidłowy układ do 1024×768. Użycie niższej rozdzielczości może wywołać przemieszczenia elementów lub inne niepożądane efekty. Wyższa rozdzielczość będzie gwarantem poprawnego wyświetlenia elementów, które wymagają sporej szerokości (np. tabela Księgi Przychodów i Rozchodów).

Drukowanie. Cały panel umożliwia komfortowe drukowanie zawartości. Kiedy wybierzemy opcję „Drukuj” z menu naszej przeglądarki, panel „pozbędzie się” niechcianej zawartości (menu, paski boczne, pasek górny), oraz dokona formatowania właściwej treści pod kątem wydruku.

SSL. Komunikacja z Panelem Klienta odbywa się za pośrednictwem protokołu SSL, a więc przy użyciu standardowego portu 443. Panel za każdym razem wykrywa, czy użytkownik zalogował się przy użyciu bezpiecznego połączenia, a w przypadku gdy takowe nie zostało ustanowione, następuje jego uruchomienie.

4 myśli nt. „Kilka informacji technicznych o Panelu Klienta

  1. admin Autor wpisu

   Witam, chcielibyśmy, aby Panel w niedalekiej przyszłości zwiększał swoją interaktywność. Nie wyobrażam sobie nakładu dodatkowej pracy w celu zachowania wstecznej kompatybilności, który [czas] tak na prawdę moglibyśmy spożyć na nowe funkcjonalności.
   Z drugiej jednak strony znamy realia, w których wielkie korporacje cały czas używają wyłącznie IE 6.0, tak więc wszystko pozostaje otwartym tematem.

  2. Szymon Krupowicz

   Pawle,uciekaj z IE 6.0. Aktualizacje oprogramowania to najważniejsza kwestia bezpieczeństwa i naprawdę, lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie mówiąc już, że wiele nowinek technologicznych wymuszają korzystanie z nowego oprogramowania – bo z tym wiąże się rozwój aplikacji. To tak, jakbyś jeździł cały czas rowerem i nie przesiadł się na samochód – niby to samo, a jaka wygoda…

 1. Paweł Jezierski

  Szymonie, w warunkach domowych uciekłem już dawno, jednak tam, gdzie pracuje na co dzień – nadal używamy IE 6.0 i póki co nie jest zaplanowana akutalizacja przeglądarki 😉

  Oczywiscie to tylko taki szczegół… ale nie zajrze do raportów dopóki nie otworze prywatnego laptopa w domu 🙂

Dodaj komentarz